Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop seksturystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
infolinia

Ruch drogowy

 1. Działania "PIESI"

  W dniu dzisiejszym raciborscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Piesi”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których ruch pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

 2. Podsumowanie działań ,,Alkohol i Narkotyki,,

  Raciborscy policjanci przeprowadzili w piątek akcję „ Alkohol i narkotyki,,. W trakcie działań stróże prawa "wyeliminowali" z dalszej jazdy 2 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

 3. Włączanie się do ruchu przez kierującego autobusem

  Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy znacznie wzrosła ilość wykroczeń polegających na niestosowaniu się do obowiązku umożliwienia włączenia się do ruchu kierującemu autobusem wyjeżdżającym z zatoki autobusowej.

 4. Bezpieczne ferie w Raciborzu

  Raciborscy policjanci wczoraj uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4. Mundurowi przeprowadzili pogadankę na temat zarówno właściwych, jak i niepożądanych zachowań, podczas zimowych zabaw. Każdy z uczniów otrzymał także elementy odblaskowe.

 5. Drogówka wręczała pieszym odblaski

  W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu raciborskiego podczas ostatniego weekendu w godzinach wieczornych policjanci raciborskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno – profilaktyczne skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 6. Działania "PIESI"

  W dniu dzisiejszym raciborscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Piesi”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których ruch pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

 7. Podsumowanie działań ,,Pasy,,

  Wczoraj od wczesnych godzin rannych raciborscy policjanci brali udział w akcji p/k „Pasy”. Działania ukierunkowane były na sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Policjanci również zwracali uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

 8. Podsumowanie działań ,,Trzeźwość,,

  Raciborscy policjanci wczoraj przeprowadzili akcję „Trzeźwość”. W trakcie działań stróże prawa "wyeliminowali" z dalszej jazdy 2 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

 9. Działania ,,Trzeźwość,,

  Dzisiaj od wczesnych godzin porannych raciborscy policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 10. KONTROLE AUTOKARÓW W RAMACH DZIAŁŃ ,, BEZPIECZNE FERIE”

  Informujemy, że kontrole autokarów w trakcie ferii, będą przeprowadzane w dniu wyjazdu, w rejonach placówek, które te wyjazdy organizują. Potrzebę kontroli należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem O wyznaczonym dniu i godzinie kontroli autokaru należy powiadomić Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu w formie pisemnej lub pod nr.tel. 32-459-42-90