Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz
raport - racism
rok pieszego
baner
Stop seksturystyce

Ruch drogowy

 1. Działania ,, Trzeźwe przewozy,,

  Dziś od wczesnych godzin rannych śląscy, a w tym również raciborscy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 2. 25 lipca - Dzień Bezpiecznego Kierowcy

  25 lipca w dniu imienin Krzysztofa – Patrona Kierowców, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy, organizowany już po raz dziewiąty przez Duszpasterstwo Kierowców. Tradycyjnie Policja włącza się w przedsięwzięcie z szeroko zakrojoną kampanią informacyjno – edukacyjną, która realizowana będzie na terenie całego kraju.

 3. Co zrobić w przypadku kolizji ?

  Na ulicach zwłaszcza miast przybyło samochodów, a to niestety oznacza także, że łatwiej o kolizję. Co robić w takim przypadku? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy można przestawić utrudniające ruch samochody? A jeśli nie można tego zrobić, to jak je prawidłowo zabezpieczyć? Jak właściwie oznakować miejsce zdarzenia?

 4. Podsumowanie działań ,,Piesi,,

  Wczoraj raciborscy policjanci przeprowadzili cykliczne działania ,,Piesi,, Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na miejsca, w których jest największy ruch pieszych i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

 5. Akcja ,,Piesi,,

  W dniu dzisiejszym raciborscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Piesi”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których ruch pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

 6. Podsumowanie działań TRUCK & BUS

  Wczoraj w województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania pn. "Bus & Truck". W akcji brała również udział raciborska drogówka, która skontrolowała 49 kierujących.

 7. "Motocykl i Quad" - podsumowanie

  Raciborscy policjanci przeprowadzili w weekend działania pod nazwą „Motocykl i Quad”. Ich celem było ograniczenie ilości kierujących motocyklami i qadami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także eliminowanie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym powodowanych przez kierowców jednośladów.

 8. Działania ,,Truck i bus,,

  Dziś od godziny 6.00 do 22.00 raciborscy policjanci pionu ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 9. Podsumowanie działań "NURD"

  Wczoraj w godzinach od 6.00 do 22.00 podczas wzmożonych działań, policjanci drogówki zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli na pieszych i rowerzystów.

 10. Zdarzenia minionej doby

  Minionej doby policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Ponadto zatrzymano jedną osobę z narkotykami.