Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz
raport - racism
rok pieszego
Stop seksturystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem

Ruch drogowy

 1. Wypadek na DW 916

  Raciborscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło 18 października 2014 roku około godz. 15.0 na DW 916. W wyniku wypadku 3 osoby odniosły obrażenia i trafiły do szpitala.

 2. Podsumowanie działań TRUCK & BUS

  Wczoraj w województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania pn. "Bus & Truck". W akcji brała również udział raciborska drogówka, która skontrolowała 57 kierujących.

 3. Działania ,,Truck i bus,,

  Dziś od godziny 6.00 do 22.00 raciborscy policjanci pionu ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 4. Wypadek na DK 45

  Raciborscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przed godz. 18.0 na DK 45 w kierunku Opola . W wyniku wypadku 19-letnia pasażerka mazdy odniosła obrażenia.

 5. Podsumowanie działań ,,Piesi,,

  Wczoraj raciborscy policjanci z drogówki przeprowadzili działania ,,Piesi,, Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na miejsca, w których jest największy ruch pieszych i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

 6. Od dzisiaj działania "Bezpieczny weekend"

  Już dzisiaj od godziny 06.00 na drogach Raciborza, jak i całego województwa śląskiego, rozpoczęły się policyjne działania „Bezpieczny weekend”. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi będą kontrolować także stan trzeźwości kierowców. Akcja „Bezpieczny weekend” potrwa do 31 sierpnia do 22.00. Apelujemy o ostrożność!

 7. Podsumowanie działań ,,Trzeźwe przewozy,,

  Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym w zakresie przewozu osób – to podstawowy cel wczorajszej akcji pod kryptonimem „Trzeźwe Przewozy”.

 8. Działania ,, Trzeźwe przewozy,,

  Dziś od wczesnych godzin rannych śląscy, a w tym również raciborscy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 9. Działania ,,Prędkość,,

  W dniu dzisiejszym na terenie powiatu raciborskiego prowadzone są policyjne działania pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 10. Posumowanie działań ,,Trzeźwość,,

  Raciborscy policjanci przeprowadzili wczoraj akcję „Trzeźwość”. W trakcie działań stróże prawa "wyeliminowali" z dalszej jazdy 3 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.