Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop seksturystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
infolinia

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań ,,Trzeźwość,,

  Raciborscy policjanci wczoraj przeprowadzili akcję „Trzeźwość”. W trakcie działań stróże prawa "wyeliminowali" z dalszej jazdy 1amatora jazdy na „podwójnym gazie”.

 2. Działania ,,Trzeźwość,,

  Dzisiaj od wczesnych godzin porannych raciborscy policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 3. Podsumowanie działań ,,Alkohol i Narkotyki,,

  Raciborscy policjanci przeprowadzili w sobotę akcję „ Alkohol i narkotyki,,. W trakcie działań stróże prawa "wyeliminowali" z dalszej jazdy 7 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

 4. Podsumowanie działań "Piesi"

  W piątek raciborscy policjanci z drogówki przeprowadzili cykliczne działania ,,Piesi,, podczas, których funkcjonariusze szczególna uwagę zwracali na miejsca, w których jest największy ruch pieszych i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

 5. Działania "PIESI"

  W dniu dzisiejszym raciborscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Piesi”.

 6. Nosisz odblaski - świecisz przykładem

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom piesi. Najczęściej są małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Dlatego warto zaopatrzyć siebie w gadżety, które uczynią nas widocznymi. Wystarczy odblaskowy brelok, naklejka na ubranie lub plecak, czy opaska na rzepy. Niby niewiele, a może uratować życie.

 7. Planujesz zakup auta? Sprawdź jego przeszłość w usłudze "Historia Pojazdu"

  „Historia Pojazdu" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocykla lub innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Dane otrzymywane dzięki tej usłudze, mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedawcy. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o pojeździe otrzymuje się całkowicie bezpłatnie. Usługa "Historia Pojazdu" to bezpłatny raport z Centralnej Ewidencji Pojazdów dostępny na stronie: www.historiapojazdu.gov.pl.

 8. Policjant na spotkaniu z uczniami w Pawłowie

  "Żeby Być - Trzeba Żyć" - hasło kampanii społecznej promującej bezpieczne zachowania na drodze było tematem przewodnim pogadanki, która odbyła się w piątek z uczniami w Pawłowie. Przedstawiciel raciborskiej policji, który prowadził prelekcję kładł nacisk głównie na tą kwestię po to, aby dzieci utrwalały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

 9. Dzielnicowi z Kuźni Raciborskiej rozdali kamizelki odblaskowe

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej w ramach działań profilaktycznych „Rok pieszego 2015” przeprowadzili szereg spotkań z uczniami szkół podstawowych oraz przedszkoli na terenie Gminy Nędza.

 10. Podsumowanie działań "Piesi"

  Wczoraj raciborscy policjanci z drogówki przeprowadzili cykliczne działania "Piesi" podczas, których funkcjonariusze szczególna uwagę zwracali na miejsca, w których jest największy ruch pieszych i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.