Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz
raport - racism

Ruch drogowy

 1. Działania "NURD"

  Dzisiaj w godzinach 6:00-22:00 na terenie naszego województwa policjanci drogówki prowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

 2. Podsumowanie działań "Trzeźwość".

  Raciborscy policjanci przeprowadzili wczoraj akcję „Trzeźwość”. W trakcie działań stróże prawa "wyeliminowali" z dalszej jazdy 3 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

 3. Wypadek z udziałem motocykla

  Raciborscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 16.00 na ulicy Opawskiej . W wyniku wypadku 22-letni motocyklista oraz 86-letni pasażer lanosa odnieśli obrażenia.

 4. Działania ,,Trzeźwość,,

  Dzisiaj raciborscy policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 5. Podsumowanie działań ,,Truck i bus,,

  Wczoraj w województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania pn. "Bus & Truck". W akcji brała również udział raciborska drogówka, która skontrolowała 47 kierujących.

 6. Działania ,,Truck i bus,,

  Dziś od godziny 6.00 raciborscy policjanci pionu ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS".

 7. "IDŹ - JEDŹ - ŻYJ” - konkurs

  "IDŹ - JEDŹ - ŻYJ” REGULAMIN KONKURSU realizowanego przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz TVP-3 oddział w Katowicach.

 8. Działania ,, Trzeźwe przewozy,,

  Dziś od wczesnych godzin rannych śląscy, a w tym również raciborscy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 9. Podsumowanie działań ,,Prędkość,,

  Raciborska drogówka w dniu 21 marca 2014 roku przeprowadziła akcję „Prędkość”, której celem było dyscyplinowanie kierowców przekraczających nadmiernie prędkość.

 10. Działania ,,Prędkość,,

  W dniu dzisiejszym na terenie powiatu raciborskiego prowadzone są policyjne działania pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.