Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop seksturystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
infolinia

Ruch drogowy

 1. Egzaminy na kartę rowerową

  Raciborscy policjanci z drogówki w trosce o bezpieczeństwo dzieci w dniach od 18 do 21 maja 2015 r. na terenie Kempingu „Obora” w Raciborzu przy ul. Markowickiej przeprowadzali egzaminy na kartę rowerową dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Racibórz.

 2. Podsumowanie działań ,,Trzeźwość,,

  Raciborscy policjanci przeprowadzili w sobotę akcję „Trzeźwość”. W trakcie działań stróże prawa "wyeliminowali" z dalszej jazdy 4 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

 3. Raciborzanin stracił prawo jazdy

  Od 18 maja br. obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, o czym na własnej skórze przekonał się 31-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna zatrzymany został w godzinach nocnych 23 maja br. przez policjantów z drogówki. 31-latek kierując mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Stracił prawo jazdy, a dodatkowo ukarano go mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami.

 4. Działania ,,Trzeźwość,,

  Dzisiaj raciborscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 5. Podsumowanie działań ,,Piesi,,

  Wczoraj raciborscy policjanci z drogówki przeprowadzili cykliczne działania ,,Piesi,, podczas, których funkcjonariusze szczególna uwagę zwracali na miejsca, w których jest największy ruch pieszych i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

 6. Działania ,,Piesi,,

  W dniu dzisiejszym raciborscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Piesi”.

 7. Wypadek na trasie Ciechowice-Turze

  Raciborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze Ciechowice - Turze. W wyniku zdarzenia kierująca samochodem fiat doznała urazu głowy i została zabrana przy pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

 8. Podsumowanie działań ,,Prędkość,,

  Raciborska drogówka wczoraj przeprowadziła akcję „Prędkość”, której celem było dyscyplinowanie kierowców przekraczających nadmiernie prędkość.

 9. Nowe przepisy dotyczące kierowców

  Nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierująych

 10. Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci

  Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.