Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop seksturystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
infolinia

Ruch drogowy

 1. Działania "PIESI"

  W dniu dzisiejszym raciborscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Piesi”.

 2. Nosisz odblaski - świecisz przykładem

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom piesi. Najczęściej są małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Dlatego warto zaopatrzyć siebie w gadżety, które uczynią nas widocznymi. Wystarczy odblaskowy brelok, naklejka na ubranie lub plecak, czy opaska na rzepy. Niby niewiele, a może uratować życie.

 3. Planujesz zakup auta? Sprawdź jego przeszłość w usłudze "Historia Pojazdu"

  „Historia Pojazdu" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocykla lub innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Dane otrzymywane dzięki tej usłudze, mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedawcy. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o pojeździe otrzymuje się całkowicie bezpłatnie. Usługa "Historia Pojazdu" to bezpłatny raport z Centralnej Ewidencji Pojazdów dostępny na stronie: www.historiapojazdu.gov.pl.

 4. Policjant na spotkaniu z uczniami w Pawłowie

  "Żeby Być - Trzeba Żyć" - hasło kampanii społecznej promującej bezpieczne zachowania na drodze było tematem przewodnim pogadanki, która odbyła się w piątek z uczniami w Pawłowie. Przedstawiciel raciborskiej policji, który prowadził prelekcję kładł nacisk głównie na tą kwestię po to, aby dzieci utrwalały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

 5. Dzielnicowi z Kuźni Raciborskiej rozdali kamizelki odblaskowe

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej w ramach działań profilaktycznych „Rok pieszego 2015” przeprowadzili szereg spotkań z uczniami szkół podstawowych oraz przedszkoli na terenie Gminy Nędza.

 6. Podsumowanie działań "Piesi"

  Wczoraj raciborscy policjanci z drogówki przeprowadzili cykliczne działania "Piesi" podczas, których funkcjonariusze szczególna uwagę zwracali na miejsca, w których jest największy ruch pieszych i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

 7. Działania "PIESI"

  W dniu dzisiejszym raciborscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Piesi”.

 8. Pogadanka z przedszkolakami o bezpieczeństwie pieszego

  Co to są i jak działają odblaski ? Z jakiej odległości widzimy pieszego, który ich nie posiada? Czy pasy ratują ludzkie życie? Jak zachować się na przejściu dla pieszych? O tych zagadnieniach przedstawiciel raciborskiej policji opowiadał milusińskim w przedszkolu w Szonowicach.

 9. Podsumowanie działań ,,Truck i Bus,,

  Wczoraj w województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania pn. "Bus & Truck". W akcji brała również udział raciborska drogówka, która skontrolowała 45 kierujących.

 10. Wspólnie dla ochrony życia

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach podpisano porozumienie, dotyczące realizacji projektu profilaktyczno – edukacyjnego „Życie najcenniejszym darem - chrońmy Go”. Dokument sygnowali Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Jarosław Szymczyk, Arcybiskup Metropolita Katowicki ksiądz dr Wiktor Skworc oraz Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego Artur Borowicz.