Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop seksturystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
infolinia

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań ,,Piesi,,

  Wczoraj raciborscy policjanci przeprowadzili cykliczne działania ,,Piesi,, Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na miejsca, w których jest największy ruch pieszych i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

 2. Szkolenie dla strażników miejskich

  W siedzibie Straży Miejskiej w Raciborzu policjant drogówki przeprowadził szkolenie uzupełniające dla strażników miejskich z zakresu kontroli ruchu drogowego.

 3. Co zrobić w przypadku kolizji?

  Na ulicach zwłaszcza miast znów przybyło samochodów, a to niestety oznacza także, że łatwiej o kolizję. Co robić w takim przypadku? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy można przestawić utrudniające ruch samochody? A jeśli nie można tego zrobić, to jak je prawidłowo zabezpieczyć? Jak właściwie oznakować miejsce zdarzenia?

 4. Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

  Wczoraj raciborscy policjanci uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym. Impreza odbyła się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu. Patronat nad Konkursem objął Prezydent Miasta Racibórz. Do tej inicjatywy dołączył się jak co roku Śląsko-Małopolski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu. Pytania konkursowe przygotował aspirant sztabowy Grzegorz Mederski z raciborskiej drogówki.

 5. Seminarium w Raciborskim Centrum Kultury

  Przedstawiciel raciborskiej policji w środę 23 września b.r. uczestniczył w spotkaniu w ramach ogólnopolskiego programu Bezpiecznie Chce się Żyć.

 6. O bezpieczeństwie z uczniami i przedszkolakami

  Mimo, że policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły” zakończyła się w pierwszym tygodniu września, raciborscy policjanci dalej dbają o bezpieczeństwo uczniów i przedszkolaków. W szkołach i przedszkolach powiatu raciborskiego kolejno odbywają się spotkania najmłodszych z mundurowymi. Wszystko po to, by uświadomić maluchom zagrożenia z jakimi mogą się spotkać i uczyć ich bezpiecznych zachowań.

 7. Podsumowanie działań "Trzeźwość"

  Raciborscy policjanci wczoraj przeprowadzili akcję „Trzeźwość”. W trakcie działań stróże prawa "wyeliminowali" z dalszej jazdy 3 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

 8. Raciborska drogówka zatrzymała 50-letniego pirata drogowego z promilami

  W miniony weekend raciborscy funkcjonariusze w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista to 50 – letni mieszkaniec Raciborza, który zatrzymany został 19 września br. w miejscowości Rudy po wcześniejszym krótkim pościgu.

 9. Działania ,,Trzeźwość,,

  Dzisiaj raciborscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzają akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 10. Podsumowanie działań "NURD"

  Raciborscy policjanci drogówki w piątek przeprowadzili działania pod kryptonimem ,, NURD,,. Celem akcji jest uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a w szczególności pieszym, że skutki ich nieodpowiedzialnych zachowań mają szerokie konsekwencje.