Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
stop agresji drogowej
Stop seksturystyce
Policjant, który mi pomógł
Mapa wypadków drogowych

Ruch drogowy

 1. Bezpieczna majówka

  Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Aby majówka była czasem udanego wypoczynku, warto pamiętać o paru radach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków, a do osób, które wyjeżdżają na dłużej – o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów.

 2. Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku

  W środę 27 kwietnia na zaproszenie słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, policjant raciborskiej drogówki wziął udział w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

 3. Podsumowanie działań "Trzeźwość"

  Raciborscy policjanci przeprowadzili wczoraj akcję „Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 4. Trwa akcja "TRZEŹWOŚĆ"

  Dzisiaj od wczesnych godzin porannych raciborscy policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 5. Weekend na drogach

  Podczas minionego weekendu na drogach powiatu doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych, w których jedna osoba z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. W obu przypadkach kierujący byli pod wpływem alkoholu.

 6. Spotkanie w Mechaniku

  Tematem przewodnim spotkania były założenia kampanii pod nazwą: „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, ale nie zabrakło także informacji dotyczących ruchu rowerów i pieszych.

 7. Podsumowanie działań "Prędkość"

  Wczoraj raciborscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Mundurowi sprawdzali także stan trzeźwości kierujących oraz dokumenty jakie wymagane są podczas kontroli.

 8. Stracił prawo jazdy za prędkość

  Według obowiązujących przepisów, kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przekonał się o tym 22-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który jechał z prędkością 142 km/h.

 9. Trwają działania "Prędkość"

  Od 6.00 śląscy policjanci prowadzą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

 10. Działania ,,Trzeźwość,,

  Dzisiaj od wczesnych godzin porannych raciborscy policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.