Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
stop agresji drogowej
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop seksturystyce
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
infolinia

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend,,

  W miniony weekend raciborscy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista to 29 – letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który w dniu 30 sierpnia br. kierował samochodem osobowym m-ki Peugeot , a do kontroli drogowej został zatrzymany w miejscowości Rudy na ulicy Gliwickiej. Po przebadaniu na alkomacie mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

 2. Od dzisiaj akcja "Bezpieczny weekend"

  Już dzisiaj od godziny 06.00 na drogach Raciborza, jak i całego kraju, rozpoczęły się policyjne działania „Bezpieczny weekend”. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi będą kontrolować także stan trzeźwości kierowców. Akcja „Bezpieczny weekend” potrwa do 30 sierpnia br. do 22.00. Apelujemy o ostrożność!

 3. Kolejna odsłona wspólnej akcji wolontariuszy PZU i policji

  Już wkrótce niebieskie serca kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” trafią w ręce kolejnych kierowców. Wspólna inicjatywa policji i wolontariuszy PZU promująca cel kampanii – poprawę bezpieczeństwa pieszych, przeprowadzona zostanie już w najbliższy weekend w całej Polsce.

 4. Podsumowanie działań ,,Trzeźwe Przewozy,,

  Raciborscy policjanci wczoraj przeprowadzili akcję „Trzeźwe przewozy,,. W trakcie działań stróże prawa "wyeliminowali" z dalszej jazdy 6 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

 5. Fundacja PZU wybuduje aktywne przejścia dla pieszych

  Przypominamy, że trwa ogólnopolski konkurs dla samorządów ,,Aktywne przejścia dla pieszych,, którego inicjatorem jest Fundacja PZU. Nagrodą jest wyposażenie niebezpiecznych przejść dla pieszych w rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo użytkowników. Konkurs jest częścią kampanii ,,Kochasz ? Powiedz STOP Wariatom Drogowym’’.

 6. Działania ,,Trzeźwe przewozy,,

  Dziś od wczesnych godzin rannych raciborscy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

 7. Podsumowanie działań ,,Prędkość,,

  Raciborska drogówka w piątek przeprowadziła akcję „Prędkość”, której celem było dyscyplinowanie kierowców przekraczających nadmiernie prędkość.

 8. Raciborska drogówka przypomina za nieprawidłowe oświetlenie też są mandaty

  Niewłączenie świateł mijania podczas jazdy to nie jedyne wykroczenie za które kierowca może zostać ukarany mandatem. Raciborscy policjanci przypominają, że zmotoryzowani uczestnicy ruchu drogowego muszą się liczyć także z dotkliwymi grzywnami za nieprawidłowe oświetlenie swoich pojazdów.

 9. Trwa akcja "Prędkość"

  Od 6.00 raciborscy policjanci prowadzą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

 10. Podsumowanie działań "Trzeźwość"

  Podczas wczorajszych działań pod kryptonimem „Trzeźwość” zatrzymano 3 kierowców, którzy prowadzili pojazdy po przysłowiowym kielichu.