Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
stop agresji drogowej
Stop seksturystyce
Mapa wypadków drogowych

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań "Trzeźwość"

  Raciborscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. W trakcie akcji stróże prawa "wyeliminowali" z dalszej jazdy 8 osób.

 2. Trwa akcja "TRZEŹWOŚĆ"

  Dzisiaj raciborscy policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 3. Weekend na drogach

  Za nami długi weekend. Już w piątek trwały działania "Prędkość", podczas których 5 kierujących straciło prawo jazdy. Ponadto policjanci zatrzymali 25-latka, który mając prawie 2,9 promila, wywrócił się swoim motorowerem w centrum miasta.

 4. Już niedługo działania "Bezpieczna droga do szkoły"

  Koniec wakacji już blisko. Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadchodzi czas nauki. Z kolei dla policjantów wrzesień, to miesiąc w którym w sposób szczególny będą troszczyć się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły.

 5. Ostatni weekend wakacji

  W dniach 26-28.08.2016 roku na terenie całej Polski przeprowadzone zostaną działania "Ostatni weekend wakacji", gdzie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z uwagi na fakt, iż jest to ostatni weekend wakacji i na drogach widoczny będzie wzmożony ruch pojazdów, policjanci zwracać będą szczególną uwagę na bezpieczne powroty wczasowiczów z wakacji oraz na zapewnienie płynności i porządku ruchu.

 6. Trwa akcja "Prędkość"

  Od 6.00 śląscy policjanci prowadzą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

 7. Zdarzenie drogowe na Pocztowej

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów, doszło około godziny 11.00 przy ulicy Pocztowej w Raciborzu. Do szpitala zabrana została kobieta z dzieckiem. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

 8. Festyn profilaktyczny z okazji 5 lecia sklepu TESCO w Raciborzu

  W sobotę 13 sierpnia punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczął się rodzinny festyn profilaktyczno – edukacyjny zorganizowany wspólnie przez firmę TESCO w Raciborzu, policjantów raciborskiej drogówki, strażaków oraz ratowników WOPR. Przedsięwzięcie promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym skierowane było przede wszystkim do dzieci spędzających lato w mieście oraz młodych kierowców. Zostało zrealizowane w oparciu o założenia kampanii: „Daj znak” i „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

 9. Spokojny weekend !!!

  Za nami policyjne działania „Bezpieczny, długi weekend”. Funkcjonariusze nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych oraz wypadków drogowych. Oto podsumowanie działań na drogach.

 10. Przed nami długi weekend

  Przed nami wydłużony weekend i związany z nim czas wyjazdów. W tym okresie na drogach, zwłaszcza prowadzących do atrakcyjnych rekreacyjnie miejscowości, pojawia się więcej niż zwykle pojazdów. Może to powodować wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.